Zapojte sa do súťaže „Ľudia mimo šablónu“

27. 2. 2022 | Študentský život

diskrimináciaŠtudentská súťaž Ľudia mimo šablónu Denníka N vznikla so záujmom zistiť, aké majú mladí ľudia osobné skúsenosti s diskrimináciou vychádzajúcou z vonkajšej či vnútornej odlišnosti. Je v našej spoločnosti akceptovaná inakosť a dostáva sa dostatok priestoru rôznorodosti a originalite?

Názov súťaže Ľudia mimo šablónu reprezentuje všetkých ľudí, ktorí nekonajú, nemyslia alebo nevyzerajú ako väčšinová časť spoločnosti. Sú medzi nami a sami ich možno poznáme či nimi aj sme. Cieľom súťaže je podeliť sa o zážitky, skúsenosti a názory spojené s „ľuďmi mimo šablónu“.

Možnosť prihlásiť sa do súťaže Denníka N je umožnená akémukoľvek stredoškolskému študentovi.

Do súťaže sa dá zapojiť odoslaním rôznych typov príspevkov v troch hlavných kategóriách:

  • Text, kam patrí písané slovo ako esej, úvaha, poézia…v rozsahu maximálne dvoch strán.
  • Video, ktoré nemá presiahnuť tri minúty.
  • Kategória Art, ktorá zahŕňa príspevky ako fotografia, obrázok, maľba, komiks…v rozsahu najviac desiatich kusov.

Súťaž bude finančne ohodnotená v každej kategórii zvlášť, a to vo výške 300 eur pre 1.miesto, 200 eur 2.miesto, 100 eur pre 3.miesto a 50 eur získajú príspevky, ktoré sa umiestnia na 4. a 5.mieste.

Prihlasovanie do súťaže je možné do 6.marca 2022 (už predĺžený termín).

Výsledky budú zverejnené najneskôr 27.marca 2022 a vybrané príspevky budú zdieľané na sociálnych sieťach a v Denníku N. O výbere rozhodne porota zložená z novinárov/novinárok Denníka N. Pri rozhodovaní bude prihliadané ku kreativite, nápaditosti či výpovednej sile príspevku.

Zdroje: www.dennikn.sk  

Ďalšie články k téme

Podcasty, ktoré sa oplatí počúvať

Podcasty, ktoré sa oplatí počúvať

Rozhovory, diskusie, prednášky, monológy a mnoho ďalšieho. To sú podcasty. Mnoho ľudí už podľahlo fenoménu počúvania podcastov. Dokonca aj takí, ktorí nemali pôvodne vôbec zvyk aktívne počúvať hudbu. Kratšie či dlhšie zvukové nahrávky sa stali súčasťou našich ciest do školy či práce, naši rán pri chystaní sa alebo aj upratovania, aby sme si ho niečím …

číst více
Autoškola - druhý domov stredoškolákov

Autoškola - druhý domov stredoškolákov

Stredná škola je časom mnohých nových skúšok v živote. Okrem maturitnej skúšky, je stredná škola aj obdobím, kedy mnohí žiaci dovŕšia vek 17 rokov, čo znamená, že môžu pristúpiť ku skúškam na získanie vodičského preukazu. Pokiaľ sa to čoskoro týka aj teba, čítaj ďalej a v skratke sa dozvieš  nie len ako to prebieha, ale …

číst více