študijný odbor

Anketa: Ako sme si vyberali svoj odbor

Všeobecné rady o tom, ako si vybrať ten správy odbor svojho štúdia na vysokej škole, nájdete takmer všade. Tejto téme sme sa už venovali aj my, no teraz sme sa opýtali priamo študentov vysokých škôl, ako pri tomto dôležitom rozhodovaní postupovali oni.

čítajte viac

Ako na to: Nebojte sa výberu študijného odboru

Každého z vás baví niečo iné. Niektorí obľubujú matematiku, chémiu a fyziku, zatiaľ čo tí ďalší uprednostňujú humanitné vedy, akými sú napríklad filozofia, etika, estetika alebo dejiny. Vedzte, že už počas strednej školy určite všetci začnete tušiť, čomu by ste sa vlastne v budúcnosti chceli venovať. Ako si teda správne vybrať študijný odbor?

čítajte viac

Mayské hieroglyfy aj slávne rozprávky. Toto sú nezvyčajné vysokoškolské predmety

Mayské hieroglyfy, Reálie Chorvátska, Literárna exkurzia… Na Univerzite Komenského v Bratislave sa stretnete aj so značne nezvyčajnými predmetmi, ktoré si môžete vybrať z rôznych fakúlt a katedier. Či už sa rozhodnete študovať aplikovanú informatiku, žurnalistiku, antropológiu alebo biochémiu, môžete si svoj rozvrh spestriť už od prvého ročníka. Veď cesta za vysokoškolským diplomom a akademickým titulom môže byť skutočne zaujímavá a zábavná. Základným pravidlom je neváhať a nebáť sa nezvyčajného.

čítajte viac

Výber študijného odboru – ako na to?

Niekoho baví matematika aj dejepis, ide mu všetko. Druhého zas len biológia a už na strednej škole vie, že sa bude hlásiť na medicínu. Iný vôbec netuší, aký odbor si vybrať. Ako sa správne rozhodnúť? Ak práve uvažujete nad podobnými vecami, pravdepodobne ste sa Vy alebo niekto z Vašich blízkych ocitli pred životnou výzvou výberu študijného odboru. Ako sa dá v tejto niekedy spletitej situácii zorientovať?

Veda, technika a výskum

Viete si predstaviť, že bádanie a šírenie nových poznatkov, technológií, inovácií a ďalšieho vzdelávania by bola hlavnou náplňou Vášho pracovného dňa? Po skončení štúdia je možné pokračovať v kariére výskumného pracovníka či už na univerzite, alebo na inom pracovisku. Rozvoj výskumných činností a projektov úzko súvisí s ekonomickou situáciou na Slovensku, zabezpečuje jej rozvoj a pomáha k zvyšovaniu našej konkurencieschop­nosti.