Konferencia zručnosti mládeže

15. 3. 2023 | Študentský život

Konferencia zručnosti mládežeVedeli ste, že rok 2023 vyhlásila Európska komisia za Európsky rok zručnosti? A nebolo by to tématickejšie, pokiaľ by ho zahájilo niečo iné ako Konferencia zručnosti mládeže, ktorú organizoval Národný inštitút vzdelávania a mládeže a ktorá sa konala 22. februára 2023. Navyše bola konferencia záverečným podujatím Európskeho roku mládeže.

Účastníci sa mohli tešiť na množstvo zaujímavých hostí zo Slovenska aj zo zahraničia a nechýbali ani prednášky a workshopy na rôzne témy. Na konferencii vystúpil aj Mládežnícky delegát SR pri OSN, Michal Salini, ktorý hovoril o udržaní mladých Slovákov a Sloveniek na Slovenku a o kritickom myslení a v priebehu dňa viedol workshop na tému Zapájania sa mládeže do vecí verejných. A bolo by naozaj ťažké hľadať povolanejšiu osobu na túto tému.

Okrem prínosných vystúpení bolo súčasťou konferencie aj Slávnostné oceňovanie Pracovník s mládežou 2022. Ocenenie získali tí, bez ktorých by to v tomto odvetví nešlo. Cenu získal jeden pracovník z každého kraja. Odovzdaná bola aj cena za celoslovenské pôsobenie a aj cena publika.

Takéto konferencie sú len čerešničkou na torte pre aktívnu mládež a pracovníkov s mládežou, ale o to dôležitejšiu úlohu majú v popularizácii ich aktivít medzi širokou verejnosťou.


podpora@vysokeskoly.cz

Ďalšie články k téme

Hľadáš zmysluplné využitie voľného času? Pridaj sa k DEMDIS

Hľadáš zmysluplné využitie voľného času? Pridaj sa k DEMDIS

Určite ste už mali možnosť zažiť, vidieť či čítať nejakú nenávistnú diskusiu, ktorá s tou demokratickou nemala nič moc spoločné. Je v poriadku mať iný názor na vec, ale základom je vedieť ho slušne vyjadriť a ochotne diskutovať s druhou stranou. Preto je tu DEMDIS – demokratická diskusia. Ide o občianske združenie, teda o komunitu, …

Odpočúvajú nás telefóny?

Odpočúvajú nás telefóny?

Možno to poznáš, niečo si niekomu zmienil pri osobnom rozhovore a zrazu ti spomenutú vec, miesto či produkt začne tvoj prehliadač sám ponúkať. Povieš si, že jediné vysvetlenie môže byť len to, že tvoj mobil ťa odpočúva, no je to vôbec možné? Čokoľvek si prehliadame a robíme, zanecháva na internete digitálnu stopu. Vo väčšom či menšom objeme …