Prezidentka vymenovala nové profesorky a profesorov

26. 7. 2022 | Aktuality

prezidentka vymenovala nové profesorky a profesorov Slovenská akademická pôda je bohatšia o 27 nových vysokoškolských profesoriek a profesorov. Vymenovala ich prezidentka Slovenskej republiky, Zuzana Čaputová. Táto príležitosť je vždy významným dňom v kariére jednotlivých akademikov, ale aj v slovenského školstva. Ako sama prezidentka poznamenala, titul profesor(ka) nemá byť zavŕšením akademickej kariéry, ale nový významnejší začiatok.

Práve vďaka kvalitným a kvalifikovaným vyučujúcim sa môže úroveň školstva na Slovensku zlepšovať, na čo poukázala aj prezidentka: „Dnešným dňom ste sa aj formálne stali súčasťou akademickej elity, čo je postavenie, ktoré zaväzuje. Nielen vaši študenti, doktorandi a kolegovia, ale celá naša spoločnosť bude od vás veľa očakávať.” Práve v dôsledku úrovne a možnostiam v našom školstve sa mnoho študentov rozhodne odísť študovať a následne aj žiť v zahraničí, čo spôsobuje nedostatok talentovaných a kvalifikovaných mladých ľudí, ktorých Slovensko potrebuje. To trápi nie len prezidentku, ale aj celú slovenskú spoločnosť. Tento trend sa však dá postupným krokmi zmeniť tak, aby boli študenti motivovaní ostávať na Slovensku a kvalifikovaní pedagógovia sú jedným z nich.

podpora@vysokeskoly.cz