Súťaž denníka TREND

21. 6. 2021 | Aktuality

študentská súťažDenník TREND ponúka stredoškolákom možnosť zapojiť sa do esejistickej súťaže s možnosťou získať 3-mesačnú platenú stáž v denníku TREND či finančnú výhru do výšky až 1000 Eur.

„TREND ako tradičné ekonomické médium chce dať priestor autorom generácie narodenej v 21. storočí. Z toho dôvodu vypisujeme súťaž o najlepšiu študentskú esej.“

Stredoškoláci majú možnosť zapojiť sa do súťaže až do 30. júna 2021 na jednu z troch tém: budúcnosť kryptomien, ako covid-19 zmenil svet, ekonomická veľmoc 21. storočia. Študenti majú svojou esejistickou prácou ponúknuť pohľad na niektorý z daných, pálčivých problémov dnešnej doby, prípadne ponúknuť potencionálne a nekonvenčné riešenia a vízie.

Eseje budú hodnotené osobnosťami z oblasti ekonomiky a verejného života. Prioritne sa bude hodnotiť obsahová časť textu v rozsahu 3-6 normostrán, prípadné gramatické chyby nebudú zábranou v kladnom hodnotení eseje. Výsledky budú zverejnené 15. júla v denníku TREND číslo 28/2021 a na webe trend.sk. Výhercovia si okrem hodnotnej stáže obohacujúcej životopis môžu odniesť peňažnú výhru vo výške 1 000 €, 600 €, 300 €.

Zdroje: https://www.trend.sk/spravy/hladame-talenty-sutaz-trendu-najlepsiu-studentsku-esej