Vysoké školy nelenia an počas letný prázdniny - časť druhá

18. 8. 2022 | Aktuality

Materiálovotechnologická fakulta STUMnohé slovenské vysoké školy dbajú nie len na svoju základnú – vzdelávaciu funkciu, ale aj na verejne prospešnú či spoločenskú funkciu. Výnimku netvorí ani Slovenská technická univerzita. V areáli Materiálovotechnologickej fakulty STU so sídlom v Trnave začala 8. 8. 2022 rekonštrukcia plavárne.

Plaváreň má už šesťdesiat rokov a posledné 3 roky bola kvôli havarijnému stavu zatvorená. Do tej doby plaváreň slúžila nie len študentom a zamestnancom univerzity, ale aj profesionálnym športovcom a verejnosti. Vďaka spolupráci a investíciám Fondu na podporu športu, Trnavského samosprávneho kraja, Mesta Trnava, a Slovenskej technickej univerzite by mala opäť modernizovaná plaváreň znova k dispozícii v júli budúceho roka. Celkové náklady sú síce 2 583 596,22 €, ale okrem moderného športoviska bude plaváreň spĺňať aj podmienky Európskej plaveckej ligy a aj podmienky súťažného poriadku Slovenskej plaveckej federácie. Vďaka tomu sa môže plavecká kultúra vrátiť spät do Trnavy, a to aj vďaka Slovenskej technickej univerzite. Pokiaľ teda študuješ alebo sa chystáš študovať do Trnavy, máš sa od budúceho leta na čo tešiť.

podpora@vysokeskoly.cz