Žiješ v zahraničí? Pridaj sa do Nexteria Global HUBu

6. 10. 2023 | Aktuality

Nexteria Global HUBNezisková organizácia Nexteria organizuje aj tento rok ďalší ročník Nexteria Global HUBu, ktorý má prepájať Slovákov a Slovenky žijúcich v zahraničí. Prečo je to ale dôležité práve v tejto chvíli? Pretože už 17. októbra začína 8-týždňový nabitý program.

Ako je to s prihláškami? 

Registrácia končí 15.10. a klasická prihláška stojí 29,90€. Zľavu 10€ je možné získať dvoma spôsobmi, stihnúť early bird prihlasovanie do 6.10. alebo sa prihlásite v dvojici a každý zaplatíte 19,90€.

Čo je súčasťou Nexteria Global HUB? 

Program je zostavený tak, aby sa účastníci naučili niečo nové, aby diskutovali a spoznali sa s mladými Slovákmi a Slovenkami z celého sveta a aby sa prepojili s organizáciami a neziskovkami na Slovensku. Účastníci sa môžu tešiť na rôzne vzdelávacie aktivity, na online aj prezenčné socializačné aktivity v rôznych krajinách a tiež na pracovné ponuky od slovenských firiem a neziskoviek. Dobrou správou je, že absolventi Nexteria Global HUBu zostávajú v spojení aj po skončení programu a môžu tak z kontaktov čerpať naplno aj naďalej.

Aký bude program HUB 1? 

Účastníci sa môžu tešiť na prednášky od rôznych inšpiratívnych ľudí, ako je napríklad Pavol Guričan z platformy zameranej na duševné zdravie ksebe alebo na Dominika Hajdu z Globsecu, či na Pavla Čekana z biotech spoločnosti MultiplexDx a ďalších. Okrem toho je súčasťou tohto HUBu aj diskusia so zástupcami konzultačnej spoločnosti McKinsey and Company a socializačné aktivity a mnoho ďalšieho.

Čo je Nexteria? 

Nezisková organizácia Nexteria komunita mladých študentov a absolventov, lektorov, mentorov, podporovateľov a firemných aj individuálnych partnerov. Cieľom tejto neziskovky je pomáhať mladým ľuďom rozvíjať sa, aby oni mohli zlepšovať Slovensko. Nexteria sa stabilne venuje niekoľkým projektom ako napríklad Nexteria Leadership Academy, Night of Chances, Nexteria Lab a popisovaný Nexteria Global, ale tak isto organizuje aj príležitostné udalosti, akými sú napríklad rôzne hackathony.

Ďalšie články k téme

Ako si zlepšiť pamäť (nie len počas skúškového)

Pamäť je psychický proces, rozumová schopnosť, či výsledok uchovávania a opätovného vybavovania informácií. Pamäť ako proces na vybavovanie si získaných informácii dostáva zabrať najmä počas štúdia, a to predovšetkým v období skúškového, kedy je najvyťaženejšia a najzahltenejšia. Ak máš problém s pamäťou či len hľadáš spôsob a radu, ako nakopnúť pamäť v blížiacom sa náročnom študijnom období, tu je pár tipov. […]

čítajte viac

Technika Pomodoro ti pomôže prestať prokrastinovať

Ak máš problém so sústredením, často sa necháš rozptýliť aj maličkosťami, stáva sa ti, že prešvihneš dátumy odovzdania, máš veľa rozpracovaných úloh a nevieš ich dokončiť či si dávaš nerealistické ciele, koľko toho dokážeš stihnúť počas jedného dňa, technika Pomodoro je určite pre teba! Pomôže ti zabojovať s prokrastináciou či ti pomôže efektívnejšie využívať svoj čas. […]

čítajte viac