Čo s letom? Staň sa Au-pair

28. 5. 2021 | Študentský život

Čo s letom? Staň sa Au-pair Možností, ako stráviť leto, existuje  pre študentov naozaj neúrekom. Aké príležitosti sa študentom počas letných prázdnin ponúkajú a ako si správne vybrať sme priniesli v našich predošlých článkoch, kde sa dozviete o letných školách, či si môžete prezrieť ponuku niekoľkých letných stáží. Tento článok prinesie ďalšiu zaujímavú alternatívu ako naozaj zmysluplne a zaujímavo vyplniť čas (nie len) počas leta. Je to príležitosť stať sa Au-pair!

Po anglicky Au-pair, poslovenčene opér alebo opérka sa síce neoficiálne používajú najčastejšie, no ak by sme chceli byť spisovne korektní, hovoríme o opatrovateľke, ale aj opatrovateľovi, ktorí sa starajú o detí.

Stať sa cez leto au-pairom alebo au-pairkou je veľmi jednoduché, keďže deti majú letné prázdniny a rodičia počas letných mesiacov často pracujú nepretržite len s krátkodobou dovolenkou. Rodičom sa preto zíde pomoc pri starostlivosti o deti, kedy nemajú možnosť poslať deti na prázdniny k starým rodičom, či si to zariadiť nejako inak. Takáto možnosť je vyhľadávanou už aj na Slovensku v našom hlavnom meste i v ostatných regiónoch, no tam už pomerne menej.

Možnosť stať sa au-pair je ešte omnoho lákavejšia, nakoľko sa dá takýmto spôsobom vycestovať na leto do zahraničia, kde je dopyt po au-pair obrovský.  S pozitívami nekončíme, práve mnoho pracujúcich rodín v prímorských rezortoch hľadá počas letných mesiacov výpomoc pri starostlivosti o deti, a tak dokáže au-pair profitovať okrem iného aj pridanou hodnotou pláže a mora.

Ak máte kladný vzťah k deťom a ideálne nejaké referencie k ich stráženiu, týmto spôsobom dokážete počas letných mesiacov skĺbiť niečo čo máte radi s cestovaním a neposlednom rade so zárobkom peňazí. Rodiny v zahraničí preferujú častokrát au-pair so zahraničia, okrem iného aj kvôli kultúrnej a jazykovej rozmanitosti, ktorú môže do rodiny priniesť. Samotná/ý au-apir si dokáže zdokonaliť jazyk, či už krajiny do ktorej sa vyberie alebo jazyk rodiny, ktorým hovoria. Jazyk sa dá vďaka detskej bezprostrednosti a nutnosti s nimi komunikovať zdokonaliť rýchlejšie ako v akejkoľvek jazykovej škole. Populárnou stránkou pri vyhľadávaní potencionálnych rodín je aupairworld.com, no mnoho skupín na sociálnych sieťach ponúka legitímnu a širokú ponuku rodín po celom svete. Dokonca, ak sa napríklad bojíte, že by ste to v zahraničí nezvládli s cudzím jazykom, nemáte sa na čo vyhovárať, pretože existuje mnoho ponúk aj od slovenských rodín v zahraničí.

Byť au-pair (nie len) počas leta, prináša mnoho benefitov, okrem pracovnej možnosti a zárobku peňazí, cestovania, spoznávania nových ľudí a kultúr aj mnoho osobnostných benefitov, a to napríklad rýchle a efektívne zdokonalenie cudzieho jazyku či rozšírenie si svojich obzorov v mnohých oblastiach.

Ak máte radi deti, určite takúto možnosť zvážte.

Ďalšie články k téme

Stáže (nie len) na leto

Stáže (nie len) na leto

Ako stráviť leto predstavuje pre študentov častokrát dilemu. Je veľmi fajn si oddýchnuť, taktiež je ale fajn zarobiť si nejaké tie peniaze, no rovnako zaujímavé je aj získavanie skúseností. Nech už si študent vyberie ktorúkoľvek možnosť, cez leto je určite dôležité zažiť niečo nové, zaujímavé a zmysluplné. A takou možnosťou môžu byť okrem letných škôl aj rôzne …

číst více
Aké je nastúpiť na vysokú počas pandémie?

Aké je nastúpiť na vysokú počas pandémie?

V predošlom článku Skúsenosti študentov počas pandémie sme zisťovali, ako prváci zvládli ich premiérový, zimný semester na vysokej škole. V zisťovaní pokračujeme aj v tomto článku, kedy sme sa opäť pýtali prvákov na vysokej škole, ako vyzeral zimný semester dištančnou formou vzdelávania. Katka, Ekonomická univerzita v Bratislave, Národohospodárska fakulta Začiatok bol veľmi náročný, musela som si zvyknúť na obrovský …

číst více
Odovzdávanie bakalárskych prác

Odovzdávanie bakalárskych prác

Je tu to obdobie strašiaka s názvom „Bakalárska práca“. Síce sa termín na odovzdávanie bakalárskych prác z dôvodu komplikovanej situácie zapríčinenej Corona krízou v mnohých prípadoch posunul, bakalárska práca sa sama nenapíše a je najväčší čas ju doťuknúť dokonca. K posunu deadlinu na odovzdanie prišlo aj z dôvodu zatvorenia knižníc, ktoré by mali byť esenciálnym zdrojom pre písanie teoretickej časti bakalárskej …

číst více