Na prijímačkách sa počíta každá minúta

21. 4. 2024 | Aktuality

LegentasAsi každý žiak a študent pozná pocit, že píše test alebo nejakú skúšku a blíži už k záveru. K záveru sa však ešte rýchlejšie blíži aj vyhradený čas. Niekedy to môže byť spôsobené nedostatočnou prípravou, ale napadlo vám niekedy to, že dôvodom môže byť aj pomalé čítanie zadaní či textov vo všeobecnosti?

Ľudský mozog totiž zvládne spracovať aj 500 slov za minútu, pokiaľ sú zobrazené samostatne. Problém však nastáva pri súvislých textoch. Tie bežní čitatelia čítajú oveľa pomalšie, a to presne 200 až 250 slov za minútu. Toto spomalenie spôsobuje fakt, že neškoleným čitateľom zaberá príliš veľa času veľké množstvo skokov v rámci riadku.

Dobrá správa ale je, že sa dá toto množstvo skokov zredukovať a tým dosiahnuť až dvojnásobnú rýchlosť pri čítaní, teda až 500 slov za minútu.

Ako aj na iné veci, s ktorými sme sa nenarodili, aj rýchle čítanie vyžaduje tréning. Kurz Legentas vám tento tréning poskytne a vďaka nemu zvládnete prečítať viac znakov v texte naraz. To v praxi znamená, že rozšíriš rozpätie svojho zraku a zároveň sa budeš plynulejšie pohybovať po riadku.

Ukážku toho, ako číta čitateľ s tréningom a bez tréningu si môžeš pozrieť na webovej stránke, kde si môžeš kurz aj zakúpiť. Skúšobná verzia je navyše zadarmo a plná verzia študentov vyjde len na 59 EUR.

Tak neváhaj a získaj nemalú výhodu na skúškach či aj pri bežnom čítaní.


podpora@vysokeskoly.cz

Ďalšie články k téme

Študentské písomné práce sa môžu stať minulosťou

Študentské písomné práce sa môžu stať minulosťou

Diskusia o využívaní umelej inteligencie je už niekoľko mesiacov veľkou témou aj pre akademickú obec. Študenti totiž podľa mnohých využívajú AI na to, aby za nich napísala práce. S týmto zneužívaním umelej inteligencie súhlasí aj vedenie Fakulty podnikohospodárskej Vysokej školy ekonomickej v Prahe. Nakoľko podľa fakulty dokáže AI napísať bakalársku prácu, ktorú nie je možné …

Prinášajú sociálne siete viac zla ako dobra?

Prinášajú sociálne siete viac zla ako dobra?

Pre súčasnú generáciu je každodenný život bez sociálnych sietí a online prostredia už nepredstaviteľný. Tento priestor nám umožňuje komunikovať so širokým okolím, slúži ako zdroj informácií, odpočinku a v istom smere predstavuje aj druhý reálny svet . To, že online prostredie a sociálne siete znamenajú aj mnoho nástrah nie je tajomstvom. S tým sa snažia …

AMKON prvýkrát aj v Bratislave

AMKON prvýkrát aj v Bratislave

Nepočuli ste ešte o AMKONe? Možno preto, že do tohto roka sa konal len u našich českých susedov. Organizátori sa však rozhodli priblížiť tento neopakovateľný zážitok záujemcom o diplomaciu aj na Slovensku, a to už 22. až 24. marca v Bratislave. O čo ide?  AmKon je študentská simulácia amerického kongresu. Keďže ide o realistickú simuláciu, …