Prihláška na vysokú školu zdarma v prípade zlej sociálnej situácie

17. 12. 2020 | Aktuality

Prihláška na vysokú školu zdarma v prípade zlej sociálnej situácieTakúto možnosť ponúka najväčšia a najstaršia univerzita u našich susedov v ČecháchUniverzita Karlova.

Žiadosť o nestanovenie poplatkov za úkony spojené s prijímacím konaním je však možné podať len do 31.12.2020! Čo je pomerne skôr ako sme tomu zvyknutí pri prihláškach, ktoré sa najčastejšie odovzdávajú v prvom štvrťroku kalendárneho roka.

Pre prihlášku zdarma je nutné, aby sa uchádzač hlásil na bakalárske alebo magisterské štúdium v dennej forme. Žiadateľ takisto nemôže byť absolventom už rovnakého typu štúdia a k tomu ašpirant o štúdium potvrdí, že jeho životná situácia zodpovedá sociálnej tiesni. Naviac musí uchádzač požiadať o odpustenie poplatku a k žiadosti je nutné naskenovať čestné prehlásenie.

Pozor, taktiež je možné si podať len jednu prihlášku, pri ktorej uchádzač žiada odpustenie poplatku!

Slovenských univerzít sme túto možnosť zatiaľ nezaznamenali.

Zdroje: https://centrumcarolina.cuni.cz/CC-200.html