Príjemné miesta na učenie v Žiline

13. 5. 2021 | Študentský život

Príjemné miesta na učenie v ŽilineČo študent, to iný spôsob učenia sa. Niektorým sa lepšie učí za zavretými dverami, iní vyhľadávajú práve najrozličnejšie vonkajšie priestranstvá. Niekedy sú k ich vyhľadaniu donútení po neustálom rušení z okolitých izieb, špeciálne na internáte či od členov domácnosti. Príjemné miesta na učenie v Bratislave sme vám už priblížili v predošlom článku. Teraz sa pozrieme na mesto, ktoré sa nazýva aj industriálne centrum Severu, na Žilinu, ktorá je domovom Žilinskej univerzity.

Mesto

Pre tých, ktorým pri učení nevadí ruch a šum, ba dokonca ho pri učení vyhľadávajú, Žilina ponúka centrum mesta s idylickým štvorcovým Mariánskym námestím, kde sa môžete uchýliť a posedieť si na lavičke, či využiť možnosť posedieť si vo viacerých z okolitých kaviarní a reštaurácii. Žilina sa neradí k preplneným mestám, a preto nebude žiaden problém kdekoľvek nájsť aj tichší a utiahnutejší kus mesta vhodný pre štúdium. Treba sa zatúlať aj do neprebádaných a neznámych uličiek.

Príroda

O prírodu nie je v meste Žilina núdza, nehovoriac o širšom okolí mesta. Nie je problém nájsť rozličné parky, kde sa najmä počas letných mesiacov dá bez problémov rozprestrieť deka, spraviť si piknik a pohodlne sa memorovať potrebné veci do školy. Skvelým miestom môže byť park Ľudovíta Štúra alebo najstarší park v Žiline Sad SNP – vyhlásené chránené územie či komunitná záhrada v mestskej časti Solinky. K tomu sú tieto miesta okrem možnosti štúdia vhodné aj na oddych a šport, ktorý je popri štúdiu veľmi dôležitý. A predsa, ak sa vám parky a sady zdajú rušné či z iného dôvodu nevhodné pre štúdium, okolie Žiliny ponúka množstvo tichej prírody, lesov a výhľadov.

Vnútorne priestory

Máme na mysli napríklad knižnice či kaviarne, o ktoré nie je v žiadnom meste núdza. V týchto prípadoch ide o veľkú výhodu, ak je potrebné pripojenie sa na internet, ktoré práve kaviarne a aj knižnice častokrát ponúkajú. V Žiline sa nachádza krajská knižnica či Univerzitná knižnica v Žiline, kde sa okrem zapožičania študijných materiálov dá pohodlne pracovať na školských povinnostiach.

Keď vás už učenie a memorovanie poznámok omrzí, samozrejme po uvoľnení pandemických opatrení, rozhodne si v Žiline zájdite za kultúrou do divadla, kina, na výstavu alebo za gastro zážitkom a choďte sa len tak najesť do reštaurácie. Tak najlepšie odpútate myseľ od učenia.

Ďalšie články k téme

Príjemné miesta na učenie v Banskej Bystrici

Príjemné miesta na učenie v Banskej Bystrici

Zo série článkov venujúcim sa príjemným miestam na učenie v rôznych univerzitných mestách prinášame po Bratislave, Žiline a Nitre aj metropolu stredného Slovenska Banskú Bystricu. Banská Bystrica je považovaná za jedno z najkrajších miest Slovenska, mesto mnohých tvári, ani príliš malé-ani príliš veľké. Mesto snúbiace kultúru, umenie, voľnočasové aktivity najrôznejšieho druhu s pestrým študentským životom. Banská Bystrica …

číst více
Príjemné miesta na učenie v Košiciach

Príjemné miesta na učenie v Košiciach

Akademický rok 2021/2022, síce poznačený corona opatreniami, sa konečne priblížil. Spomedzi košických univerzít už svoje brány otvorila Univerzita Pavla Jozefa Šafárika či Technická univerzita v Košiciach. Možno viac ako kedykoľvek predtým študenti ocenia možnosť štúdia na príjemných miestach v Košiciach či už tých vonkajších alebo vnútorných, a tak po sérií návrhov na príjemné miesta na …

číst více
Končí tretina prvákov na vysokej škole kvôli slabej adaptácii?

Končí tretina prvákov na vysokej škole kvôli slabej adaptácii?

Väčšina prvákov pri nástupe na vysokú školu potrebuje systémovú pomoc pri adaptácii, no veľkej časti z nich sa jej nedostáva. Vyplýva to z prieskumu Akademickej štvrťhodinky, najväčšieho prieskumu medzi vysokoškolákmi, ktorý bol zameraný na zistenie názorov študentov na kvalitu a spokojnosť so štúdiom na vysokých školách. Ak vás zaujímajú zistenia prieskumu, neváhajte si prečítať náš príspevok Výsledky študentského …

číst více