UK hľadá nových nájomníkov verejných priestorov do Mlynskej Doliny

6. 10. 2021 | Aktuality

verejné priestory Univerzity KomenskéhoUniverzita Komenského vypísala tri verejné súťaže, so snahou nájsť nájomcov na prevádzku verených priestorov nachádzajúcich sa v priestoroch budov Vysokoškolského mesta Ľ. Štúra.

Študenti, ktorí mali tú česť zažiť Mlynskú dolinu pred pandémiou, si môžu pamätať, ako verejné priestory vyzerali a čo sa v nich dalo nájsť. Univerzita sa však na základe problematických vzťahov a neplatenia od nájomcov rozhodla zmluvy ukončiť a nájsť priestorom nových užívateľov.

Otvorený a transparentný výber sa týka troch priestorov.

Prvým z nich je stravovacie zariadenie. Nakoľko sa tento rok univerzita rozhodla neprevádzkovať jedáleň-Venzu svojpomocne, uvedomujúc si, že gastronómia je špecifická oblasť vyžadujúca si profesionálne skúsenosti a odborný prístup, univerzita ponúka možnosť prenájmu vysokoškolskej jedálne s podmienkou zabezpečenia stravovania pre vonkajších partnerov.

Druhým priestorom je prevádzka nebytového priestoru zábavno-kultúrneho centra (edukačného) s uvítaním možnosti rýchleho občerstvenia. Posledný, tretí multifunkčný priestor má rovnako poskytovať možnosť občerstvenia v podobe gastro prevádzky, baru či kaviarne.

V prípade konečného výberu užívateľov verejných priestorov budú mať pri rozhodovaní slovo aj samotní študenti cez ich zástupcov, ktorých nominuje študentská časť Akademického senátu.

A tak sa študenti môžu tešiť na nové využitie spoločných, verejných priestorov internátov vo Vysokoškolskom mestečku s vidinou nového stravovania, kaviarne či iných zaujímavých možností.

Zdroje: www.uniba.sk

Ďalšie články k téme

Univerzita Komenského patrí medzi 3% najlepších svetových univerzít

Univerzita Komenského patrí medzi 3% najlepších svetových univerzít

Univerzita Komenského aj tento rok zabodovala v jednom z najväčších celosvetových vysokoškolských rebríčkoch Center for World University Rankings (CWUR), čo pre univerzitu predstavuje za posledné obdobie umiestnenie s výborným výsledkom už v treťom prestížnom celosvetovom rebríčku. Univerzita Komenského sa v rebríčku tento rok umiestnila na 609. mieste, čím sa zaradila medzi 3% najlepších vysokých škôl z celého sveta. Univerzita sa už …

číst více
Cena Daniela Tupého – „Východiská z Nenávisti“

Cena Daniela Tupého – „Východiská z Nenávisti“

Cena Daniela Tupého nesie meno usmrteného študenta Filozofickej Fakulty Univerzity Komenského, ktorý v roku 2004 zomrel po útoku neonacistov vo veku 21 rokov. Jeho vrahovia sú dodnes na slobode a prípad nie je stále uzavretý. Na jeho pamiatku vyhlasuje dekan Filozofickej fakulty UK už 11 rokov súťaž o Cenu Daniela Tupého. Tento ročník dekan spolupracuje aj so …

číst více
EUBA sa umiestnila v rebríčku the World University Ranking

EUBA sa umiestnila v rebríčku the World University Ranking

Ekonomická Univerzita v Bratislave, ktorá predstavuje jednu z najvýznamnejších vzdelávacích inštitúcií v oblasti ekonómie a manažmentu na Slovensku, sa aj tento rok zúčastnila celosvetového merania #THEGlobalImpact 2021. V celkovom hodnotení získala 601-800 miesto spomedzi 1100 zúčastnených univerzít z celého sveta. Meranie má za cieľ zhodnotiť vplyv univerzity na dosahovanie 17 cieľov OSN pre udržateľný rozvoj @GlobalGoalsUN. Indikátory hodnotenia sú rôzne, patrí …

číst více