Vrátime sa v letnom semestri do škôl?

22. 1. 2021 | Štúdium na vysokej škole

online výučbaMnohí už majú po skúškovom a môžu si užívať voľný čas, kým opäť nabehnú na školské povinnosti letného semestra a iných to ešte len čaká. Ani sme sa nenazdali a chtiac-nechtiac sme sa prispôsobili online dištančnej výučbe. Ako to však bude vyzerať v letnom semestri 2020/2021?

To s určitosťou  nevie nik, no takmer všetci si prajú minimálne nejakú hybridnú formu vzdelávania. Bohužiaľ, zatiaľ to na väčšine škôl bude vyzerať rovnako ako v zimnom semestri, čiže sa treba pripraviť na pokračovanie distančnej formy výučby. Letný semester začne podľa plánovaného harmonogramu, no nateraz bez fyzickej prítomnosti študentov.

Univerzity sa určite budú snažiť dostať študentov do lavíc čo najskôr. Napríklad Univerzita Komenského sa po rokovaní s krízovým štábom  dohodla, že niektoré odbory, ktoré si pre svoje fungovanie nevyhnutne vyžadujú osobnú prítomnosť študentov v priestore školy, či už v laboratóriách, na praktických cvičeniach alebo pri výučbe medicíny, si budú môcť uplatniť výnimku, aby bola dodržaná kvalita a hodnota vzdelávania v takýchto prípadoch. Rovnako bude možné udeliť výnimku pre osobnú účasť študentom záverečných ročníkov na základe odôvodnenej žiadosti.

Internáty taktiež  fungujú v obmedzenom režime, no v prípade výnimky vzťahujúcej sa k fyzickej účasti na hodinách bude ubytovanie za splnenia daných opatrení umožnené.

Všetko však bude upresnené časom a študenti, ktorých sa zmeny týkajú, budú upovedomení v pravý čas prihliadajúc na vývoj epidemiologickej situácie a vyhlásenie Úradu Verejného Zdravotníctva Slovenskej Republiky.

Tak dúfajme, že v letnom semestri sa návrat do škôl stane realitou a nie len našim snom. A snáď čim skôr!

Zdroje: https://uniba.sk/

Ďalšie články k téme

Ktorý odbor vám prinesie tú najväčšiu prestíž?

Ktorý odbor vám prinesie tú najväčšiu prestíž?

Snáď každý by si po doštudovaní vysokej školy prial získať prácu v odbore, ktorá ho bude baviť, bude mať čo najlepšie platové ohodnotenie v kombinácií so sľubnou perspektívu uplatnenia sa, však? Portál trendyprace.sk, fungujúci pod záštitou Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR, vytvoril rebríček najprestížnejších odborov slovenských univerzít z hľadiska uplatnenia sa vysokoškolských absolventov na základe štyroch …

číst více
Ako správne napísať email profesorovi

Ako správne napísať email profesorovi

Štúdium na vysokej škole sa nezaobíde bez emailovej konverzácie s profesormi, kedy sa s prechodom zo strednej na vysokú školu zmení aj oslovovanie pedagógov. V článku „SŠ vs. VŠ: Aké zmeny vás čakajú?“  nájdete aj ďalšie veci, ktoré nováčika na vysokej škole postretnú. Písanie emailu na akademickej pôde dokáže priniesť dávku neistoty. Obavy, aby ste profesora neurazili …

číst více
Univerzita Komenského zabodovala v prestížnom rebríčku vysokých škôl

Univerzita Komenského zabodovala v prestížnom rebríčku vysokých škôl

Univerzita Komenského sa ako jediná zo Slovenska umiestnila medzi 400 najlepšími univerzitami v rebríčku Times Higher Education Impact Rankings 2021, ktorý meria trvalo udržateľné zdroje Organizácie spojených národov OSN na základe 17 indikátorov ako rovnosť pohlaví, dostupná a čistá energia, klimatické aktivity či mier a spravodlivosť. Spomedzi 1115 univerzít v 94 krajinách sveta obsadila univerzita 301. miesto v celkovom hodnotení. …

číst více