Rady maturantom

Ako si vybrať: Súkromná alebo verejná vysoká škola?

S novým rokom opäť prichádza aj obdobie, počas ktorého si budete podávať záväzné prihlášky na vysoké školy. Pre mnohých z vás práve tento životný krok znamená splnenie svojich snov. Túžite predsa objavovať nové miesta a spoznávať zaujímavých ľudí. Práve kvôli množstvu podobných aspektov toto rozhodnutie nepatrí medzi tie jednoduché. Vybrať si predsa máte budúcnosť a smer, ktorým sa chcete v živote uberať. Predtým, než sa pevne rozhodnete by ste mali poznať všetky svoje možnosti.

Najlepšie aplikácie pre študentov

Chytrý telefón môže byť i chytrým spoločníkom pri štúdiu a študentskom živote. Zdarma dostupné aplikácie ho dokážu premeniť na pomôcku pri rýchlom čítaní textov, alebo sledovaní svojho rozpočtu.

čítajte viac

Stužková – na čo nezabudnúť pri jej príprave

Blíži sa čas stužkových slávností. Študenti maturitných ročníkov, oblečení do krásnych šiat a oblekov, dostanú zelenú stužku. Tú budú potom hrdo nosiť pripnutú na hrudi ešte niekoľko mesiacov. Tomuto slávnostnému večeru však predchádza dlhá príprava.

čítajte viac

Anketa: Ako som zvládol maturity bez stresu

Keďže maturovať idete prvýkrát, neviete, čo všetko presne vás čaká a ako sa na to najlepšie pripraviť. Aby ste mali čo najmenší stres, prečítajte si, ako sa na maturity pripravovali tí, ktorí ich už majú úspešne za sebou.

čítajte viac

Ako na vypracovávanie maturitných otázok?

Prichádza ten čas štvrtého ročníka, kedy je najlepšie začať s vypracovávaním maturitných otázok, resp. okruhov. Ale ako začať? Z kade čerpať informácie?

čítajte viac

Pripravte sa na maturitný rok

Nový školský rok už začal a vy ste vkročili do posledného ročníka strednej školy. Všetci hovoria, že tento posledný rok je najnáročnejší, no vy ani poriadne neviete, čo vás čaká. Maturity, prihlášky… a čo ešte? Máme pre vás prehľad, na čo sa v tomto ročníku pripraviť.

čítajte viac

Neprijatie na VŠ nie je koniec sveta

Prijímacie skúšky na vysokú školu nedopadnú vždy podľa predstáv a vy môžete svoje meno nájsť vedľa obávaného slova „neprijíma“. Akokoľvek nepríjemná správa to je, všetko nie je zďaleka stratené a na vysnívanú školu sa ešte dá dostať. Dôležité je však konať rýchlo a premyslene. To, že vás vysoká škola neprijala, ešte nemusí znamenať, že jej …

čítajte viac

Ako zvládnuť maturity s úsmevom

Obdobie ústnych maturít je v plnom prúde a do 5. júna sa pred komisie skúšajúcich postaví viac ako 46 000 stredoš­kolákov. Pre mnohých je to najstresujúcejšie obdobie, ktoré doteraz zažili. Maturitné skúšanie sa však dá prežiť aj bez väčšej nervozity.

čítajte viac

Akademický týždeň nemusí byť utrpením

Ministerstvo školstva vymedzilo obdobie ústnej časti maturitnej skúšky od 18.mája do 5.júna. Termíny ústnych maturít sú teda v réžii stredných škôl. Niektorým už začal tzv. akademický týždeň spojený s najnáročnejšou a najintenzívnejšou prípravou na poslednú skúšku na strednej škole.

čítajte viac

Prvé kolo skúšky dospelosti je za rohom

17. – 20. marca 2015 sa uskutoční externá časť a písomná forma internej maturitnej skúšky na stredných školách po celom Slovensku. Stredoškoláci budú testovaní zo slovenčiny, vybraného cudzieho jazyka, matematiky, maďarčiny a ukrajinčiny. Úspešné zvládnutie tzv. písomnej časti predstavuje magická hranica 33%.